Job Openings

Η Newlife IVF αποτελεί μία από τις κορυφαίες κλινικές Ιατρικώς Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής στην Ελλάδα με εξαιρετικά ποσοστά επιτυχίας. Πολυάριθμοι ασθενείς από το εξωτερικό εμπιστεύονται τη Μονάδα μας η οποία εφαρμόζει τις πλέον σύγχρονες τεχνικές. Κλειδί για την επιτυχία μας αποτελεί το πιο πολύτιμο περιουσιακό μας στοιχείο: οι άνθρωποί μας. Σε αυτούς δίνουμε την ευκαιρία να ακολουθήσουν μια επαγγελματική καριέρα σε ένα διεθνές και δυναμικό περιβάλλον με έναν ξεκάθαρο σκοπό: να συνδράμουν την εκπλήρωση των ονείρων των ασθενών μας. Εάν επιθυμείτε να εργασθείτε σε μία θέση που το πάθος σας ανταποκρίνεται στην αποστολή μας, μη διστάσετε να μας στείλετε το βιογραφικό σας.

Συντονίστρια/ής Θεραπειών Διεθνών Ασθενών

Τύπος απασχόλησης: Πλήρης απασχόληση στις εγκαταστάσεις της κλινικής

Αναζητούμε ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης της/του Συντονίστριας/ή Θεραπειών Διεθνών Ασθενών για να συνδράμει την οργάνωση και παρακολούθηση των κύκλων θεραπείας των ασθενών μας από το εξωτερικό. Σκοπός της θέσης είναι η παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών στους ασθενείς μας και η διευκόλυνση και υποστήριξη του «ταξιδιού» τους για τη δημιουργία της οικογένειάς τους.

Βασικές Αρμοδιότητες
  • Συντονισμός και οργάνωση των θεραπειών των ασθενών σε συνεργασία με τους γιατρούς και διαγνωστικά κέντρα με στόχο τη διασφάλιση της πλήρους ικανοποίησης των αναγκών των ασθενών
  • Επικοινωνία με τους ασθενείς (τηλεφωνική/email/text) για την οργάνωση των ραντεβού με τους ιατρούς
  • Επίδειξη ενσυναίσθησης και συμπόνιας σε όλες τις επικοινωνίες με τους ασθενείς
  • Διαχείριση ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων των ασθενών
  • Εισαγωγή δεδομένων στο EMR
  • Ενημέρωση του ιατρικού προσωπικού για τα δεδομένα της/του ασθενούς
  • Υποστήριξη διεθνών ασθενών καθ' όλη τη διάρκεια της παρακολούθησής τους και κατά τη διάρκεια της θεραπείας τους στην Ελλάδα.

Απαραίτητα Προσόντα και Δεξιότητες

Εκπαίδευση και Εμπειρία
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης (επιθυμητό σε σχετικούς τομείς)
  • Άριστη γνώση του Microsoft Office)

Δεξιότητες και Ικανότητες
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Φιλικότητα και διάθεση φροντίδας
  • Δυνατότητα προσαρμοστικότητας σε διαφορετικά περιβάλλοντα / κουλτούρες
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ευγένεια
  • Ενσυναίσθηση
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων

Επιθυμητά αλλά όχι απαραίτητα Προσόντα και Δεξιότητες
  • 1-2 χρόνια εμπειρίας στον τομέα της εξωσωματικής γονιμοποίησης ή άλλων ιατρικών τομέων
  • Άριστη γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας

Παροχές
  • Ανταγωνιστικός μισθός αναλόγως προσόντων
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση

Please send a CV in English at [email protected].

International Patient Engagement Specialist

Αναζητούμε ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης International Patient Engagement Specialist. Σκοπός της θέσης είναι η ενσυναισθητική επικοινωνία με τους ασθενείς με στόχο τη μετατροπή του αρχικού ενδιαφέροντός τους σε μία αλησμόνητη εμπειρία. Η θέση υιοθετεί την ασθενοκεντρική προσέγγιση και απαιτεί εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες.

  • Χρήση παρακινητικών επικοινωνιακών δεξιοτήτων με στόχο τη δέσμευση του ασθενή
  • Εισαγωγή δεδομένων στο CRM/EMR
  • Συμμετοχή σε ενέργειες δημοσιότητας των δράσεων της Μονάδας (social media campaigns, κ.α.)

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στους τομείς υγείας/κοινωνικών επιστημών/ανθρωπιστικών επιστημών.
  • Άριστη χρήση των Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Ένα ή περισσότερα έτη εμπειρίας σε παρεμφερή θέση (εξυπηρέτηση πελατών, μάρκετινγκ, πωλήσεις)

  • Έντονη επιθυμία για παροχή υποστήριξης και φροντίδας στους ασθενείς
  • Υψηλή ασθενοκεντρική προσέγγιση
  • Ευγένεια
  • Πρωτοβουλία και δημιουργικότητα
  • Στόχευση στα αποτελέσματα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Εξαιρετική ικανότητα αποτελεσματικής γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Learning Agility
  • Γνώση χρήσης Microsoft Office

  • Προηγούμενη εμπειρία στον τομέα της Υγείας
  • Άριστη χρήση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Γνώση τεχνικών digital marketing

Παροχές

Fertility Test book_online Book a FREE consultation now book_online Book a FREE consultation now
Contact
navigation
Directions
pregnant_woman
Fertility Test